Znojmo oplácelo a dotáhlo se na dohled lídrovi z Českých Budějovic

Korfbalisté Znojma oplatili Českým Budějovicím prohru z úvodního zápasu a v sobotu vyhráli těsně 17:16. O výsledku rozhodla až proměněná penalta za nerozhodného stavu chvíli před koncem. Druhý zápas šestého kola se měl odehrát mezi Kolínem a Prostějovem, kvůli problémům s halou byl však odložený. „Hledali jsme poctivě, ale žádnou jsme nesehnali. Už se asi nenajde nějaký jiný vhodný termín, takže nejspíš nastane kontumace ve prospěch Prostějova,“ upřesnila kolínská trenérka Radka Čermáková.

Šlágr šestého kola přinesl utrápený korfbal z obou stran. Modří Sloni i České Budějovice se střelecky trápili, z bídy vyšlo nakonec vítězně Znojmo, které rozhodlo za nerozhodného stavu chvíli před koncem proměněnou penaltou. „Na jih Moravy jsme nepřijeli kompletní a museli jsme improvizovat. Nastoupil jsem dokonce i já,“ usmál se budějovický kouč Ivo Kracík. „Souhra nebyla ideální a měli jsme velký problém se zakončením. Ve druhém poločase jsme se snažili něco změnit a částečně se nám to povedlo, obrátili jsme stav a v jednu chvíli i vedli. Bohužel jsme to neudrželi do konce. Znojmo potrestalo spravedlivě nařízenou penaltu. Ztratili jsme sice vedení v tabulce, ale před sebou máme lehčí soupeře. Třeba Prostějov teď podle mě posbírá víc proher než výher. Čekají na něj těžší protivníci. My stále jdeme na první místo,“ popsal asistent trenéra české reprezentace.

Znojmo tak získalo cenný skalp, který může být důležitý v závěrečném účtování po základní části. „Máme už jednu smolnou prohru o koš s Prostějovem, takže jsme moc rádi, že jsme tentokrát byli šťastnější my. Jak popsal budějovický trenér, i my jsme prožívali střeleckou nouzi. Absolutně se nedařilo naší čtyřce, naštěstí nás držela ta druhá,“ podotkla znojemská Klára Zábojová. „Měli jsme dlouhou zápasovou pauzu, ale trénovali jsme pořád poctivě,“ dodala.

Její tým čeká v Německu o víkendu turnaj Europa Shield. „Dlouho jsme na evropském měření sil nejeli. V minulosti jsme Europa Shield i vyhráli, takže máme docela velké ambice i teď. Už se moc těšíme,“ usmála se Zábojová.

Znojmo Modří Sloni : České Budějovice, KCC Sokol - 17:16 (9:6)

Rozhodčí: Petr Báder, Jakub Pernica. Nejlepší střelci: Podzemský Jiří 6, Veselý Tomáš 5, Žák Jakub 4 - Klacková Martina 5, Krejčí Vlastimil 4, Bláha Jakub 3.

Tabulka:

1.           České Budějovice, KCC Sokol       5             3             1             1             111:91                 7

2.           Znojmo Modří Sloni                        5             3             0             2             112:97                 6

3.           Prostějov, SK RG                             5             3             0             2             107:111               6

4.           Brno, KK                                            4             2             1             1             112:74                 5

5.           U23                                                   1             0             0             1             17:26                    0

6.           Kolín, VKC                                         4             0             0             4             46:106                 0

Další kolo už tento víkend přinese souboje Kolína s Českými Budějovicemi a v jihomoravském derby změří síly Brno se Znojmem.