Školní pohár na ZŠ Arménská

V úterý 12.ledna se odehrálo školní kolo korfbalového poháru  na ZŠ Arménská v Brně-Bohunicích. Účastnily se ho třídy od 3. po 5. ročník, vždy 2 třídy z ročníku.

Od 8:00 začala kategorie minižáci, tedy čtvrťáci a páťáci. V úvodních 2 zápasech potvrdili páťáci svou věkovou výhodu jen těsně, když své soupeře ze čtvrtých tříd porazili jen o jediný koš. V dalších zápasech už bylo dominance páťáků nad čtvrťáky jednoznačnější. Na závěr miniturnaje se odehrál zápas o vítěze této kategorie, mezi týmy z pátých tříd. V něm dominovala 5.B, která ho vyhrála nejvyšším rozdílem dne a to 5:1. Po tomto utkání následovala kategorie přípravek, kde hrály jen 2 třídy z 3. ročníku. V jednom delším zápase bylo vidět hodně košů, například i šťastných z nahrávek jednou rukou. Nejlepším střelcem dne se stal David Richter z 5.B se 6 koši.

Výsledky: 4.C - 5.A  2:3, 4.B - 5.B  3:4, 4.C - 5.B  1:3, 4.B - 5.A  3:5, 4.C - 4.B  1:4, 5.A - 5.B  1:5,  3.A - 3.B  5:7.

Pořadí kategorie minižáci: 1.místo 5.B, 2.místo 5.A, 3.místo 4.B, 4.místo 4.C.

V oblastním kole se výběry ze ZŠ Arménská potkají s družstvama z nedaleké ZŠ Elišky Přemyslovny.