Okénko do Korfballeague – 6.kolo

Na předních příčkách ke změnám nedošlo, neboť největší favorité vítězili, ale ke změně došlo na konci tabulky, kde na poslední místo spadl tým Dalto a předposlední je DVO – tedy týmy, které v loňské sezóně ještě bojovaly o místa v play-off.

Fortuna/Delta Logistiek - Blauw Wit 15:25

Domácí tým z Delftu vstoupil do zápasu skvostně a za necelé tři minuty vedl 3:0, ale hosté dokázali rychle srovnat krok a do poločasu odcházeli výrazně spokojenější, když vedli 10:15. Ve druhé půli se byli opět hosté z hlavního města lepším týmem a náskok si drželi do stavu 15:20. V posledních minutách diváci očekávali pokus o zvrat, ale vysílená Fortuna se na nic nezmohla a pouze pětkrát inkasovala a rozdíl 10 košů je pro ni dost krutý, stejně jako sedmé místo v aktuální tabulce.

DOS´46 - KZ/Hiltex 21:23

V prvním poločase si hostující tým, který byl jasným favoritem tohoto duelu, dokázal vypracovat pouze dvoukošový náskok 12:14 a domácí tak stále mohli pomýšlet na případný bodový zisk. Po změně stran dokázali domácí rychle vyrovnat a dokonce převzít vedení 15:14, ale hosté díky čtyřem košům v řadě od velezkušených Tima Bakkera (2) a Rozemarie Roozenbeek(2) opět otočili vývoj skóre na svou stranu 15:18. Hosté si nadále udržovali pouze mírný náskok a domácí se ještě dokázali přiblížit na rozdíl jediného koše, když proměnili penaltu na 20:21. Vyrovnat však již nedokázali a cenné vítezství si připisuje KZ, které si tak udrželo náskok na 4.místě tabulky.

AW/DTV - Dalto/BNApp.nl 27:24

První historické vítězství týmu AW/DTV v Korfballeague je největším překvapením tohoto kola. Ještě pikantnější na něm je to, že největší zásluhu na tom má Ilona van den Berg, která do týmu nováčka přišla právě z týmu Dalto a v zápase dokázala vstřelit osm košů. Třicetiletá brunetka se tak dostala mezi ženami na první místo ve střelecké tabulce a táhne svůj tým vzhůru z pásma sestupu.

DVO/Accountor - PKC/SWKGroep 25:32

Domácí se favorita nezalekli a odehráli s ním důstojný první poločas, ale i tak odcházeli do šaten na nepříznivého stavu 13:17. Ve druhém poločase však obhájci titulu nedovolili domácím myslet na úspěch a po pár minutách byl rozdíl již 10 košů a o vítězi bylo rozhodnuto. DVO sice dokázalo ještě výsledek kosmeticky zkorigovat, ale bodový zisk to nepřineslo a je jasné, že hlavní boj v této sezóně pro domácí bude udržení nejvyšší soutěže.

TOP/Quaratio - LDODK/AH Gorredijk 27:18

Domácí favorit neponechal nic náhodě a již v poločase bylo prakticky rozhodnuto, když vedl 15:8. Klíčem k úspěchu byla výborná obrana, kterou TOP dokázal pokrýt největší útočná esa LDODK, kterými jsou Andree a Erwin Zwartovi.