Čtvrté kolo 1.ČKL: v prvním brněnském derby se radoval Korfbal Klub

Hned první duel patřil k těm nejočekávanějším v sezoně první ligy. V bohunické hale, která je pro oba týmy domácí stánek, proti sobě stanuly družstva Nového Lískovce a rezerva brněnského Korfbal Klubu. Zpočátku nováček soutěže sice kladl odpor, pak se však projevily větší zkušenosti a béčko Brna si došlo k pohodlné výhře. „Nevstoupili jsme do derby úplně ideálně. Držela nás střelba z dálky. Lískovec se ukázal jako houževnatý soupeř, který snahou a bojovností vyrovnal naši technickou převahu. Pak jsme se zlepšili, do druhé půle jsme to prostřídali a změny přinesly do hry větší klid. I za velkého rozdílu ve skóre jsme nepolevili a předváděli jsme pěkně akce,“ těšilo kouče vítězů Ondřeje Fridricha.

Jeho protějšek si z prohry hlavu nedělal. „Na derby jsme se dlouho těšili a užili jsme si ho. Chtěli jsme zahrát na hranici našich možností a to se nám celkem podařilo. Musím pochválit Markétu Cupákovou, která nás střelecky táhne,“ uvedl Jakub Pernica z Nového Lískovce.

Jeho tým pak v druhém utkání obdržel výprask od prostějovského béčka. „Prostřídali jsme hráče, aby si všichni zahráli. Nechtěli jsme dostat sedmdesát košů, což se povedlo,“ ušklíbl se stratég Nového Lískovce po prohře 5:51. Nováček tak letos ještě ze sedmi pokusů ani jednou nevyhrál. „Vysoké prohry nás neotráví. Založili jsme dospělé proto, aby nám odchovanci neodcházeli jinam. Tým je zatím složený provizorně. Trochu mě trápí fakt, že soupeři moc nerozlišují své elitní týmy a rezervy. Proti nám stanuli prakticky extraligoví protivníci. Na to se však nevymlouváme, korfbalem se bavíme,“ dodal Pernica.

Brno, KK Nový Lískovec : Brno, KK B - 11:38 (7:16)

Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Cupáková Markéta 3, Pohanka Josef 3, Ščudla Zdeněk 2 - Cholava Tomáš 9, Bušík Peter 6, Jemelíková Vendula 6.

Brno, KK Nový Lískovec : Prostějov, SK RG B - 5:51 (2:24)

Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Cupáková Markéta 3, Coufalová Kateřina 1, Pernica Jakub 1 - Vyroubal Alexandr 14, Šnajdr Petr 8, Francová Gabriela 6, Galíček Petr 6.

V duelu mezi rezervami Korfbal klubu a Prostějova byli šťastnější 18:13 brněnští hráči. „Trvalo nám delší dobu, než jsme se srovnali s taktikou mladého a dynamického soupeře. Nad vodou nás držela opět přesná střelba. Prostějov v jednu chvíli náš náskok stáhl na rozdíl dvou košů, ale když se začala projevovat naše únava, zabodovali jsme díky naší skvěle zvládnuté taktice. Zbrkle jsme nestříleli a drželi míč. Cenný skalp jsme tak ukořistili zaslouženě,“ komentoval souboj brněnský Fridrich.

Dvoukošového Martina Lužného z Prostějova mrzela špatná produktivita jeho týmu. „Ze začátku jsme se nemohli trefit do koše. Když jsme Brňany stáhli, tak se nám zase přestalo dařit. Je to škoda, dělali jsme až příliš individuálních chyb,“ hledal korfbalista příčiny pětikošové porážky.

Brno, KK B : Prostějov, SK RG B - 18:13 (11:6)

Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Jemelíková Vendula 7, Cholava Tomáš 5, Bušíková Zuzana 2 - Tichý Jan 7, Lužný Martin 2.

Tabulka:

1.           Prostějov, SK RG B                          8             6             0             2             190:117               12

2.           Kolín, VKC B                                     6             5             0             1             151:98                 10

3.           Brno, KK B                                        6             4             0             2             127:81                 8

4.           České Budějovice, KCC Sokol B       6             3             0             3             71:84                   6

5.           Znojmo Modří Sloni B                        4             2             0             2             82:78                   4

6.           Tábor, KC SPŠS                                4             2             0             2             72:69                   4

7.           Šenov, KC - ZŠ                                  5             1             0             4             58:87                   2

8.           Brno, KK Nový Lískovec                    7             0             0             7             67:204                 0

Čtvrté kolo pokračuje v neděli 17. ledna. Rezerva Českých Budějovic, béčko Znojma a Tábor změří síly v jihočeské metropoli. Ve dvojutkání se utká v Havířově domácí Šenov s Kolínem.