Budějovice převzaly vedení v tabulce. Brno se rozstřílelo před Europa Cupem

Ve šlágru kola to dlouho vypadalo, že zvítězí dravé mládí nad zkušeností. Prostějov proti Českým Budějovicím diktoval na své palubovce v prvním poločase tempo hry a do šaten šel se čtyřbodovým vedením. Ve druhém dějství však Jihočeši zabrali a napínavý zápas otočili. Nakonec zvítězili o pouhý jeden koš. „Prohrávali jsme dokonce o šest nebo o sedm. Pak však domácí trochu povolili. Jejich šikovní kluci si občas zkusili něco navíc a to se jim vymstilo. Nám se začalo dařit a projevila se naše zkušenost. Výhra je pro nás velmi cenná. Ztratili jsme jen po remíze s Brnem, které už má nějakou prohru. Aktuálně máme nejlepší výchozí pozici pro play off. Musím však pochválit i soupeře. Dobře se na utkání nachystal a jeho potenciál je velký. V budoucnu se bude porážet těžko,“ povídal budějovický reprezentant Petr Pešák, pro kterého utkání nedopadlo příliš šťastně. Hned na začátku si totiž zvrknul kotník a odstoupil ze hry.

Prostějov si tak připsal druhou prohru v sezoně. Střelecky ho potopila zejména dvojice Jakub Bláha s devíti koši a Vlastimil Krejčí s osmi. „Sami zatím nejsme schopní pochopit, proč jsme tak dobře rozehraný duel ztratili. Máme však střetnutí natočené, tak si ho pak zhodnotíme. Budějky začaly hrát na jejich klíčové hráče, kteří zápas rozhodli. Nám možná vedení trochu stouplo do hlavy. Určitě se projevila i naše nezkušenost. Máme však mladý tým a brzy jim porážku oplatíme,“ usmívala se prostějovská Nikola Ambrosová.

Prostějov, SK RG : České Budějovice, KCC Sokol - 21:22 (12:8)

Rozhodčí: Petr Báder, Lukáš Pazourek. Nejlepší střelci: Vyroubal Alexandr 5, Havlová Renata 4, Zelinková Kateřina 4 - Bláha Jakub 9, Krejčí Vlastimil 8, Klacková Martina 3.

O poznání klidnější klání se odehrálo v Kolíně. Domácí podle očekávání nepřekročili svůj stín a zaznamenali čtvrtou prohru v sezoně, která byla navíc i rekordní. O víc jak 23 košů Vemloudi ještě letos nepadli. „Máme problém s poskládáním týmu a teď to bylo ještě umocněné. Tři kluci jsou na lyžáku v alpách. Pořád někdo nemůžu,“ povzdechla si kolínská lodivodka Radka Čermáková. „Nemohla jsem kvůli bolestem břicha nastoupit ani já, naštěstí jsme aspoň dali osmičku dohromady. Náš výkon byl tragický, i když musím říct, že se mi brněnský korfbal úplně nelíbí. Jsem zvědavá, jak si povedou na nadcházejícím Europa Cupu. V žádném případě však nechci Brno urážet,“ dodala zkušená korfbalistka, která nakonec do zápasu na posledních pár minut přeci jen zasáhla.

Brňané si tak před jedním z vrcholů sezony s chutí zastříleli. Už ve čtvrtek je čeká úvodní duel při jejich druhé účasti na Europa Cupu. V Budapešti se ve čtvrtfinále utkají s katalánským mistrem CK Vallparadís. „Od začátku zápasu s Kolínem jsme si vypracovali náskok, který jsme postupně navyšovali. Utkání jsme brali jako přípravu před evropským kláním, nechtěli jsme se nechat ovlivnit hrou soupeře. Pokoušeli jsme se hrát přesně tak, jak to máme v plánu ve čtvrtek. Nastoupili jsme i ve stejné sestavě, se kterou půjdeme do turnaje. V Maďarsku nám totiž bohužel bude chybět několik hráčů. Škoda, že jsme nehráli s někým silnějším. Kolín nekladl velký odpor. Na Europa Cup jsme už nažhavení, všichni máme velkou motivaci uspět,“ uvedl brněnský kouč Jakub Máša.

Kolín, VKC : Brno, KK - 10:33 (6:16)

Rozhodčí: Zuzana Maňáková, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Motáková Kateřina 4, Novotný Jakub 2, Paďouk Jan 2 - Jonáková Eliška 7, Vávra Ivan 7, Jonáková Štěpánka 6.

Tabulka:

1.           České Budějovice, KCC Sokol       4             3             1             0             95:74                    7

2.           Prostějov, SK RG                             5             3             0             2             107:111               6

3.           Brno, KK                                            4             2             1             1             112:74                 5

4.           Znojmo Modří Sloni                        4             2             0             2             95:81                    4

5.           U23                                                   1             0             0             1             17:26                    0

6.           Kolín, VKC                                         4             0             0             4             46:106                 0

Další kolo nejvyšší soutěže je v plánu už příští týden, kdy se v sobotu střetne Kolín s Prostějovem a Znojmo s Českými Budějovicemi.