Okénko do Korfballeague – 5.kolo

Posledním kolem v tomto roce pokračovala nizozemská nejvyšší soutěž a na první příčce vstoupí do roku 2016 obhájce titulu PKC (na obrázku), když zatím ztratil pouze bod za remízu v prvním kole. V aktuálním kole dokázal mistrovský tým porazit, v repríze posledního finále, svého rivala TOP, který se však i tak udržel na druhém místě tabulky.

KZ/Hiltex - Fortuna/Delta Logistiek 26:30

Domácí tým KZ prohrál poslední dva zápasy a propadl se v tabulce z prvního na čtvrté místo. Fortuna od začátku udávala tempo a domácí pouze dotahovali. V poločase byl stav 9:14 a ve druhé půli se obrázek hry nezměnil. Domácí KZ se čtyři minuty před koncem dokázali dostat na rozdíl tří košů, když Andree Kuipers snižoval z penalty na 23:26, ale hosté si ihned vybudovali zpět pětikošové vedení, a to již nepustili.

Blauw Wit - Dalto/BNApp.nl 37:32

V nádherném útočném utkání padaly koše jako na běžícím páse – po dvaceti minutách byl stav 15:15 a v posledních minutách prvního poločasu si domácí vypracovali rozhodující náskok, když odskočili na 22:16. Ve druhé půli střelecké hody pokračovaly a domácí tým modrobílých si neustále udržoval vybudovaný náskok. Na obou stranách se blýskli dva jedenáctikošoví střelci – domácí Marc Broere a hostující Rene Siedsma.

LDODK/AH Gorredijk – DOS´46 15:20

Zatímco v předchozím zmíněném zápase padlo celkem 69 košů, tak v tomto utkání se obrany činily mnohem lépe, což dokládá konečné skóre. Hostující tým rozhodně nepřijel v roli favorita, ale od začátku byl ve vedení a v poločase svítil na světelné tabuli stav 8:14. V opatrném utkání košů nepřibylo ani ve druhé půli a i když se domácí dokázali přiblížit až na 13:15 ve 42.minutě utkání zvrátit nepříznivý vývoj nedokázali. Více než citelně jim chyběl Erwin Zwart, který před tímto zápasem byl na špici tabulky střelců celé Korfballeague s průměrem více než osmi košů na zápas.

DVO/Accountor - AW/DTV 23:20

Domácí si v pátém kole konečně připsat první body a odpoutat se od sestupových pozic. Vítězství se však nerodilo lehce, po deseti minutách totiž DVO prohrávalo 1:5 a v poločase 10:11. Do druhé půli vstoupili opět lépe hosté, ale domácí si udržovali minimáln odstup. Zlom přišel ve 45.minutě, kdy si hostující tým za stavu 19:19 vybral oddechový čas a paradoxně pomohl hlavně domácím. Ti, po jeho skončení, čtyřmi koši v řadě definitivně zlomili prokletí tohoto ročníku a získali první vítězství.

PKC/SWKGroep - TOP/Quaratio 26:19

V zápase kola, které bylo reprízou posledního finálového zápasu, se více dařilo domácím. Před vyprodanou halou vstoupili do zápasu náramně, když za pět minut vedli 6:1 a hostující trenér si byl nucen vybrat oddechový čas. Částečně tak zastavil domácí tlak, ale do šaten odcházeli i tak spokojenější domácí, když vedli 14:11. I ve druhé půli byl tým PKC lepší a udržoval si stále náskok, který ještě navýšil a dovedl zápas do vítězného konce.