Okénko do Korfballeague – 4.kolo

Dalším kolem pokračovala nizozemská nejvyšší soutěž ve svém náročném programu, kde většina týmů odehrála ve dvou týdnech již čtvrtý zápas. Na čele neúplné tabulky zůstávají největší favorité TOP a PKC a těsném závěsu KZ, který ještě má zápas k dobru, protože zápas třetího kola bude dohrávat tuto středu.

Dalto/BNApp.nl - KZ/Hiltex 23:34

Domácí tým Dalto vůbec nezachytil začátek zápasu, za patnáct minut prohrával hrozivým skóre 3:12 a do poločasu bylo na světelné tabuli 9:20. Hosté tak měli našlápnuto k první čtyřicítce tohoto ročníku, ale nakonec zaznamenali podruhé „pouhých“ 34 košů. Zajímavostí je jistě devatenáct košů dámské poloviny týmu, které svůj minisouboj s dámami Dalta vyhrály 8:19, zatímco pánové to měli vyrovnané 15:15.

Fortuna/Delta Logistiek - LDODK/AH Gorredijk 27:28

Domácí tým prohrál letos již třetí utkání a pouhými dvěma body je až na osmém místě. Zápas proti LDODK se však nevyvíjel pro domácí špatně. Po vyrovnaném poločase 14:14 se dokázali v poločase druhém vzdálit svému soupeři až na rozdíl 4 košů, když vedli 21:17. Vybudovaný náskok však za dvě minuty ztratili a deset minut před koncem bylo vyrovnáno a začínalo se od začátku. Přetahovaná dospěla do poslední minuty a v té, za stavu 27:27, vstřelila sedmadvacetiletá Marjon Visser svůj čtvrtý koš v zápase a zajistila tak cenné dva body pro svůj tým.

AW/DTV - Blauw Wit 32:38

Sedmdesát košů v jednom zápase bylo skutečnou lahůdkou pro oči diváků. Hostující tým se v amsterodamském derby dostal do mírného náskoku až těsně před poločasem, kdy odskočil na 16:20. Ve druhé půli však hosté svůj náskok rychle navýšili a již nedovolili domácím myslet na žádné body. Střelcem utkání a celého kola byla letní posila modrobílých Momo Stavenuiter, který dokázal skórovat dvanáctkrát.

TOP/Quaratio - DVO/Accountor 29:21

V zápase prvního s posledním týmem tabulky to vypadalo od začátku jednoznačně a po deseti minutách vedli domácí 6:1. Hosté se však nevzdali a do poločasu dokázali snížit na přijatelných 13:11. Vstup do poločasu druhého byl však opět v režii domácích a ti rychle, během deseti minut, utekli až na 21:13 a o osudu zápasu bylo rozhodnuto stejně jako o tom, že oba týmy zůstávají na opačných koncích tabulky.

DOS´46 - PKC/SWKGroep 19:31

Domácí tým neměl mnoho šancí proti reprezentanty nabitému obhájci titulu z Papendrechtu. V poločase vedli hosté jasně 10:18 a svůj náskok si bez větších problémů kontrolovali. Nejlepším střelcem zápasu pak byl třiadvacetiletý nizozemský reprezentant, mistr světa do 23 let z roku 2012, letošní mistr světa Danny den Dunnen, který zaznamenal osm košů.