Dramatická extraliga: třetí kolo přineslo nervy až do konce obou utkání

Nervy drásající neděli mají za sebou čtyři účastníci nejvyšší české korfbalové soutěže. Sledovaný šlágr třetího kola mezi Brnem a Českými Budějovicemi vítěze nepoznal. První a druhý tým loňského pořadí sehrály vyrovnaný duel, který vyústil v remízu 23:23. Ve druhém zápase mezi Prostějovem a Znojmem nebylo o zápletku také nouze. Domácí vyhráli jen o jeden koš a po výsledku 25:24 nepoznali ani ve svém druhém představení hořkost porážky.

Brněnské střetnutí skončilo nakonec asi zaslouženou remízou. Na tom se shodly obě strany. Brno chvíli před poločasem odskočilo Jihočechům o dva koše, ve druhém dějství však ztrácelo a v jednu chvíli dokonce prohrávalo o pět zásahů. Nakonec se loňský premiant zmátožil a manko smazal. „Vydřená remíza,“ oddech si brněnský trenér Jakub Máša. „Ve druhém poločase jsme měli hrozný začátek. Obrana stála za prd a trápili jsme se i v útoku. Bylo to podobné jako v minulém kole se Znojmem. Pak jsme se naštěstí chytli dvěma rychlými koši a asi tři minuty před koncem vyrovnali. Soupeř pak ještě šel do vedení, my srovnali v posledním útoku. Štvou mě hluché momenty v určitých fázích zápasu,“ povídal Máša.

Oba týmy v odvetě jarního finálového duelu o mistra odmítly zvýšenou motivaci. „Brali jsme to jako normální zápas. Nejdřív jsme hráli blbě my, pak Brno. Remíza tomu sluší. My nakonec hodnotíme náš výkon pozitivně. První čtyři celky jsou dost vyrovnané. Liga má tím pádem náboj a to je dobře,“ pochvalovala si českobudějovická reprezentantka Martina Klacková.

Brno, KK : České Budějovice, KCC Sokol - 23:23 (11:9)

Rozhodčí: Zdeněk Milichovský + Jakub Pernica. Nejlepší střelci: Šedý Jan 8, Jonáková Eliška 4, Věžník Roman 3 - Pešák Petr 9, Krejčí Vlastimil   6, Bláha Jakub 4.

Také v Prostějově se bojovalo až do poslední vteřiny utkání. Domácí celý zápas tahali za delší konec provazu a duel nakonec dovedli do vítězného konce. „Trochu jsme překvapili i sami sebe. Do extraligy jsme šli s nepříliš velkými nadějemi a zatím se nám nadmíru daří,“ připomněla prostějovská Renata Havlová stoprocentní bilanci svého družstva. Prostějov ze dvou utkání vytěžil maximální počet bodů. „V neděli jsme byli celou první půli nahoře, pak se to však vyrovnalo a se Znojmem jsme se tahali. Rozhodli jsme košem asi dvě minuty před koncem. Byly to nervy,“ popsala Havlová.

Modří sloni tak po minulém úspěchu s Brnem opět padli. „Neřekl bych, že jsme byli s Prostějovem horší a zasloužili si prohrát. Soupeři to tam bohužel víc padalo,“ uvedl znojemský hrající kouč Jiří Podzemský a soupeře pochválil. „Prostějov má mladé šikovné hráče. Čekal jsem, že bude lepší než minulý rok, kdy skončil poslední. Jeho hráči jsou perspektivní,“ dodal Podzemský.

Prostějov, SK RG : Znojmo Modří Sloni - 25:24 (15:12)

Rozhodčí: Zuzana Maňáková + Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Galíček Petr 6, Havlová Renata 5, Lorencová Kateřina 4, - Podzemský Jiří 7, Zábojová Klára 5, Veselý Tomáš 4

Tabulka extraligy:

1.           České Budějovice, KCC Sokol           3             2             1             0             73:53     5

2.           Prostějov, SK RG                             2             2             0             0             45:38     4

3.           Znojmo Modří Sloni                           3             1             0             2             68:71     2

4.           Brno, KK                                         2             0             1             1             45:49     1

5.           U23                                                 0             0             0             0             0:0         0

6.           Kolín, VKC                                       2             0             0             2             26:46     0

Ve čtvrtém dějství extraligy změří síly 13. prosince tým Brna s Prostějovem a Znojmo hostí Kolín.