Druhé kolo brněnské ligy mini a mladších žáků

Po třech týdnech se opět brněnská mládež sešla v tělocvičně v Žebětíně, aby odehrála další kolo svých soutěží. Úvod obstarali minižáci, kde se tentokrát dařilo nejvíce Mix týmu a následně v mladších žácích opět nadělovali bystrčtí korfbalisté.

Minižáci:
Brno B (Bystrc) - Brno A (Komín)  3:7 (1:4)

Malina Kryštof 2, Prichzi Vendula 1 - Vojnová Sofie 1, Ježková Karolína 1, Kopřiva Oliver 1, Petržela Jan 1, Holík Vojtěch 1, Čech František 1, Lidmilová Anna 1

První utkání dne bylo téměř přesně opačné od toho minulého. Tam bystrčtí zvítězili 8:3, tentokrát jim však děti z Komína porážku oplatili v poměru 7:3. Výhodou komínských bylo, že se dokázalo prosadit velké množství hráčů.

Brno C (Starý Lískovec+Žebětín+Bystrc) - Brno B (Bystrc)  5:2 (4:1)

Tothová Eliška 2, Vojáček David 2, Klimpar Filip 1 - Malinová Kateřina 1, Šmehlík Patrik 1

Ani v druhém zápase se bystrckým dětem nepodařilo navázat na vítězství z minulého turnaje a podlehli i Mix týmu. Tentokrát padli na samotné dno, ale hned v sobotu mají možnost to napravit.

Brno A (Komín) - Brno C (Starý Lískovec+Žebětín+Bystrc)  1:9 (1:6)

Kunzová Lucie 1 - Vojáček David 3, Tothová Eliška 2, Klimpar Filip 2, Duchoňová Anna 1, Krugliak Iryna 1

Zápas o první místo zvládl lépe Mix tým, který se opíral především o úspěšné střelce Davida Vojáčka a Elišku Tothovou, které překvapivě doplnil i nováček Filip Klimpar.

Nejlepší střelci soutěže:
1.místo - David Vojáček (8košů)
2.místo - Kryštof Malina (6košů)
3.-4.místo - Patrik Šmehlík, Tothová Eliška (5košů)
5.místo - Jan Theissig (4koše)

Mladší:

Brno B (Bystrc) - Brno A (Komín)  12:4 (8:3)

Kohl Jiří 6, Němeček Martin 5, Malina Kryštof 1 - Vojnová Sofie 2, Holík Vojtěch 1, Ježková Karolína 1

V minulém kole 15:1, tentokrát "pouze" 12:4. Družstvo vedené především dvojicí Jiří Kohl a Martin Němeček hned od úvodu nenechávalo nikoho na pochybách, kdo si z tohoto utkání odnese 2body.

Brno C (Starý Lískovec) - Brno B (Bystrc) 1:8 (0:5)

Voborná Natálie 1 - Kohl Jiří 3, Němeček Martin 2, Malina Kryštof 2, Čarvašová Veronika 1

V nastoleném tempu z předchozího utkání pokračovali bystrčtí i proti dětem ze Starého Lískovce. A opět přesvědčivě zvítězili nejen v tomto utkání, ale i celkově na turnaji.

Brno A (Komín) - Brno C (Starý Lískovec)  5:6 (2:3)

Holík Vojtěch 2, Kalášek Vojtěch 2, Borek Josef 1 - Vojáček David 2, Malár Kryštof 1, Tothová Eliška 1, Kozumplíková Eliška 1, Kozel Ondřej 1

Poslední utkání dne už mělo odpovědět jen poslední otázku. Kdo obsadí druhé a třetí místo v mladších žácích? Před třemi týdny to byla jasná výhra Starého Lískovce 7:1. Tantokrát však posílený tým Komína velmi velmi dlouho vzdoroval. Soupeři se drželi na dostřel a ještě pár minut před koncem to vypadalo na remízu. Tu však odmítl David Vojáček a vystřelil svému týmu výhru a konečné druhé místo.

Nejlepší střelci soutěže:
1.místo - Jiří Kohl (16košů)
2.místo - Martin Němeček (13košů)
3.místo - David Vojáček (6košů)
4.místo - Dominik Čarvaš (5košů)
5.-6.místo - Kryštof Malina, Sofie Vojnová (4koše)

Všechny týmy budou mít možnost své výkony dále zdokonalovat již tuto sobotu opět v žebětínské tělocvičně.