Korfbal v Brně-Komíně na ZŠ Pastviny

Poslední zářijový den se konala ukázka korfbalu v Brně-Komíně. Na Základní škole Pastviny funguje korfbalový kroužek již několik posledních let, a proto ukázka proběhla na této škole poněkud netradičně. Náš sport předváděli žáci z pátého ročníku, kteří v předchozích sezónách odehráli již spoustu soutěžních zápasů. V první vyučovací hodině tak sehráli před zraky mladších žáků této školy modelový zápas. Na tuto předváděčku se přišlo postupně podívat až 12 tříd prvního stupně. Děti si taktéž mohli ve vedlejší tělocvičně vyzkoušet střelbu na koš. V dalších vyučovacích hodinách pokračoval korfbal přímo v hodinách tělocviku a místní žáci si tak mohli vyzkoušet i korfbalový zápas. Díky korfbalovému kroužku disponuje tahle škola kromě dvou nastavitelných košů také nižšími koši o výšce 2 metrů. Po školení učitelů na této škole tak může začít výuka korfbalu v tělesné výchově a také proběhne školní mezitřídní turnaj.

Fotky z ukázky