Do finále 1.ČKL postupují rezervní týmy KK Brno a KCC Sokol České Budějovice

První semifinálový turnaj se konal v Brně, kam měly dorazit týmy Šenova a Znojma, ale tým znojemských Modrých slonů se na poslední chvíli omluvil, čímž se automaticky vyřadil z postupových příček a navíc způsobil pořadatelům velké potíže a místo plánovaných tří zápasů se tak odehrál jediný. Druhý turnaj se uskutečnil v Českých Budějovicích, kam přijely týmy z Tábora a Kolína.

KK Brno „B“ – KC ZŠ Šenov 22:12 (9:6)

Domácí favorit nedal hostům ze severu Moravy mnoho šancí pomýšlet na úspěch. V poločase bylo skóre ještě celkem vyrovnané, ale v průběhu druhé půle si již domácí, s řadou extraligových hráčů ve svém týmu, vypracovali výrazný náskok a zvítězili přesvědčivě rozdílem třídy a jsou již jediné vítězství od obhajoby loňského prvenství v této soutěži.

Koše Brna: Škrobová 6, Weissová 4, Bušíková 2, Cholava 2, Fridrich 2, Jonáková 2, Skála 2, Hejčová 1, Kysel´1

Koše Šenova: Sládek 4, Vrkoč 3, Rusňak 2, Jurštáková 1, Musialek 1, Trefná 1

KCC Sokol České Budějovice „B“ – VKC Kolín „B“ 30:19 (14:14)

První poločas tradičních rivalů přinesl bohatou přestřelku, která znamenala poločasovou remízu 14:14. Ve druhé půli však již hosté ze středních Čech nedokázali držet krok s domácími střelci, kteří závěr zápasu proměnili v exhibici. Dva nejlepší domácí excelentní střelci Krejčí a Bláha dokázali nastřílet stejně košů jako celý kolínský tým dohromady a měrou největší se tak zasloužili o důležité vítězství českobudějovických.

Koše ČB: Krejčí 10, Bláha 9, Mensová A. 5, Bínová 2, Housková 1, Pavlica 1, Pavlicová 1, Vaškovský 1

Koše VKC: Milichovský 4, Hasnedl 3, Kozák 3, Břízová 2, Markytán 2, Čejková 2, Tvrdíková 2, Vítová 1

KC SPŠS Tábor – VKC Kolín „B" 21:13 (11:6)

Táborští dokázali jasně přehrát kolínské Vembloudy zejména díky střelecké potenci Daniela Valeše, který zaznamenal 7 košů a výrazně tak předčil střelce kolínského týmu. Již v poločase vedli táborští rozdílem pěti košů a kolínské béčko se ani ve druhé půli nezmohlo na větší odpor a nedokázalo navázat na vítězství ze základní části, kde dvakrát Tábor porazilo.

Koše Tábora: Valeš 7, Horáková 3, Ziegler 3, Žahourová 3, Kášková 2, Ambrož J. 1, Ambrož O. 1, Dvořák 1

Koše VKC: Kozák 3, Čejková 3, Markytán 2, Milichovský 2, Břízová 1, Hasnedl 1

KCC Sokol České Budějovice „B“ - KC SPŠS Tábor 18:12 (10:7)

V závěrečném zápase turnaje se rozhodovalo o tom, kdo bude moci vyzvat brněnské obhájce ve finále druhé nejvyšší soutěže. Domácí Sokol si udržoval neustále mírný náskok a nedovolil táborským přiblížit se či vyrovnat skóre. S narůstajícím časem tak pomalu narůstal i rozdíl ve skóre a na konci zápasu tak domácí mohli slavit postup do finále, které je pořadu za tři týdny.

Koše ČB: Bláha 5, Mensová A. 3, Bínová 2, Housková 2, Pavlica 2, Pavlicová 1, Vaškovský 1, Krejčí 1, Mensová M. 1

Koše Tábora: Ziegler 5, Valeš 3, Ambrož O. 2, Dvořák 1, Žahourová 1