ČR vs Nový Zéland 18:4 (8:4)

A: Saša Vyroubal, Tomáš Veselý, Gabča Filipovzská, Domča Drábková

D: Vendy Jemelíková, Anička Motáková, Petr Šanjdr, Michal Marek

Jak často se stane, že si můžeme zahrát proti Novému Zélandu? Moc často ne a očividně jsme se s nimi potkat "chtěli" :-).

Pro tento zápas byly pokyny stejně jasné jako u těch předchozích. Bojovat, podporovat se, komunikovat mezi sebou a nebát se holkám běžícím na donášku míč předat.

Začátek byl trošku pomalejší a Novozélanďané se dokázali držet na rozdílu jednoho dvou košů. Vendy si vzala bojovnost k srdci, utíkala na donášky, střílela a posouvala naše bodové skóre kupředu.

Ve druhém poločase jsme se rozstříleli a nedovolili ostrovanům prohodit míč obroučkou. Zde jsme ukázali, že nepatříme do spodního pavouka, že nám nenáleží konečné deváté místo. Potřebujeme však herním projevem i konečnými výsledky dokázat, že nemáme být ti nejhorší z lepších. Musíme být schopni povzbuzovat se i v těžkých zápasech a tam prokázat připravenost vrátit se do nejlepších čtyř korfbalových národů.