Okénko do Korfballeague – 17.kolo

Předposlední kolo základní části Korfballeague přineslo opět zajímavé souboje, překvapivé výsledky i pokoření čtyřicetikošové hranice (tentokráte to dokázal tým modrobílých z Amsterodamu). Před posledním kolem je jasné, že vítězem základní části bude PKC Papendrecht (na obrázku).

KZ - LDODK    31:21
Domácí tým KZ potvrdil roli favorita tohoto duelu a zůstává ve hře o postup do play-off a v příštím kole, které definitivně rozhodne o postupujících, zajíždí do palubovku Dalta Driebergen. Domácí se opírali zejména o střelecké výkony svých největších hvězd – Andre Kuipers skóroval osmkrát a kapitán Tim Bakker dokonce devětkrát.

KVS -  Blauw Wit 20:41
Tým Blauw Wit rozstřílel poslední tým tabulky KVS a vytvořil si svůj střelecký rekord v Korfballeague se 41 nastřílenými koši. Zároveň si tímto vítězstvím zajistil postup do play-off, neboť nad svými pronásledovateli (KZ a DVO) má dvoubodový náskok a lepší vzájemné zápasy a již tedy nemůže být předstižen. Před posledním kolem je tedy jisté, že v semifinále se utká s obhájcem titulu TOP Sassenheim a shodou okolností ještě v posledním kole základní části.

TOP -DVO  25:30
Hostující tým z Bennekomu udával co celý zápas tempo zápasu nad domácími obhájci titulu vedl v poločase 13:14 a během druhé půle si stále udržoval malý náskok a nikdy nedovolil domácím vyrovnat stav skóre. DVO si tak udrželo naději na historický postup do play-off Korfballeague, ale v posledním kole hostí doma asi nejlepší tým současnosti PKC Papendrecht a bude se snažit o zopakování senzace v podobě vítězství nad tímto soupeřem, což se mu povedlo v nejvyšší nizozemské soutěži naposledy v roce 2004.

OVVO – Dalto  19:25
V souboji týmů ze spodních pater tabulky si tým Dalto zabezpečil klidné přežití do dalšího ročníku, zatímco pro domácí OVVO je tu stále hrozba baráže, kterou se budou snažit odvrátit v posledním zápase proti Fortuně na její  palubovce v Delftu. Ani případné vítězství jim však nemusí stačit a budou muset spoléhat současně i na zaváhání LDODK proti KVS.

PKC – Fortuna  29:18
Již jistý vítěz základní části PKC Papendrecht doma prohrával po první půli s Fortunou 11:12 a na začátku poločasu druhého ještě 12:14. Domácí pak během osmi minut zcela změnili ráz zápasu a otočili skóre sedmi přesnými zásahy na 19:14, na což Fortuna již nedokázala zareagovat. Domácí v dalším průběhu pohodlně navyšovali svůj náskok a nakonec přesvědčivě zvítězili rozdílem třídy.