Okénko do Korfballeague – 14.kolo

Situace v boji o play-off se po dalším kole opět zamotala a týmy na čtvtém, pátém a šestém místě mají aktuálně stejný počet bodů a ztrátu pouhých dvou bodů na třetí Fortunu Delft, což slibuje do závěrečných kol velkou bitvu o šanci zahrát si titul nizozemského mistra.

KZ – OVVO  25:21
Po vyrovnané první půli, kdy domácí vedli rozdílem jediného koše 14:13, se hostujícímu celku podařilo vyrovnat na 14:14, ale na větší odpor se již nezmohl. Domácí, vedení svým kapitánem, který vstřelil 9 košů a jako první střelec letošního ročníku Korfballeague překonal hranici sta košů, si vítězství vzít nenechali a zůstávají na postupové příčce do play-off.

Dalto – DVO  27:27
Hostující tým v roli favorita ztratil bod, který může mít naopak pro domácí cenu zlata. DVO vedlo dvě minuty před koncem zápasu o tři koše a směřovalo k dvoubodovému zisku, ale domácí Dalto Driebergen se dokázalo neuvěřitelně zvednout, rychle snížilo na 25:27. Další dva koše pak přidala dvacetiletá Loraine Vissers (na obrázku), která si pěti koši v zápase vytvořila střelecký rekord a vybojovala tak cenný bod pro domácí tým.

LDODK – TOP  21:30
Obhájce titulu TOP potvrdil bez větších problémů roli velkého favorita tohoto duelu a připsal si povinné vítězství a potvrdil svou jasnou druhou příčku v tabulce Korfballeague. Domácí LDODK drží osmu příčku, ale má pouze dvoubodový náskok  před devátým OVVO, které má do příštího kola mnohem lepší los (LDODK jede do Papendrechtu, zatímco OVVO doma hostí poslední KVS).

Blauw Wit – Fortuna 28:19
Domácí tým modrobílých zaznamenal cenné a překvapivě velmi výrazné vítězství, zůstává v boji o play-off a navíc se přiblížil ke svému soupeři na rozdíl pouhých dvou bodů. Oba týmy tak čekají perná závěrečná čtyři kola, ve kterých se bude rozhodovat o konečném pořadí. Mnohé napoví již příští kolo, kdy oba týmy jedou na horké palubovky KZ, resp. DVO.

KVS - PKC   17:31
Souboj prvního týmu s posledním překvapení nepřinesl a PKC, které šetřilo řadu svých opor, vyhrálo výrazným rozdílem. Rozdíl mezi oběma týmy se naplno projevil ve druhé půli, kterou vyhráli hosté 4:15 a již mohou pomýšlet na play-off.