Okénko do Korfballeague – 12.kolo

Dvanácté kolo Korfballeague přineslo překvapivou prohru obhájce titulu i první bod pro nováčka soutěže KVS. PKC Papendrecht si tak v čele vypracovalo již čtyřbodový náskok.

Blauw Wit - Dalto 22:27

Hostující Dalto vedlo celkem překvapivě v poločase 13:15, ale domácím favoritům se rychle podařilo na začátku druhé půle vyrovnat a dokonce se dostat do vedení 19:18 díky svému nejlepšímu střelci Geraldu van Dijkovi. Hosté si však své vedení během dvou minut vzali zpět a zejména díky svým třem šestikošovým hráčům (Barbara Brouwer, Jesper Olle a Jelle Steenbeek) si důležité vítězství pohlídali.

OVVO - PKC 22:35

Domácí tým favorita příliš nepotrápil a nabral ztrátu na předposledním místě, které znamená nutnost sehrání nepříjemné baráže o setrvání v nejvyšší nizozemské soutěži. Hosté si tak hezky zastříleli a díky současnému zaváhání TOP Sassenheim získali na čele celkem luxusní náskok čtyř bodů.

LDODK - Fortuna 22:26

I v odvetě tohoto zápasu vyhrál hostující celek. Zatímco ve 2.kole vyhrálo Dalto na palubovce LDODK 24:26, tak v tomto zápase se karta obrátila a LDODK vyhrálo rozdílem pěti košů a připravilo si lepší výchozí pozici v případném boji o vyhnutí se baráži.

KZ – TOP 27:21

KZ porazilo obhájce titulu a vrátilo se výrazně do hry o play-off, když se osamostatnilo na čtvrtém místě tabulky. Domácí se tradičně opírali o střeleckou potenci svého kapitána a kapitána nizozemské reprezentace Tima Bakkera, který si připsal do střelecké tabulky dalších 8 košů.

Záznam utkání:

KVS - DVO 23:23

KVS vybojovalo svůj historicky první bod v Korfballeague díky střele svého nejlepšího střelce Jimina de Vriese (na obrázku) 12 vteřin před koncem zápasu. DVO se dostalo do vedení 22:23 díky koši Jose Rosebooma 25 vteřin před koncem zápasu a domácí tak zísakli možnost de facto posledního útoku, se kterou naložili výborně a zaslouženě slaví první bod, který však nic nemění na jejich beznadějně posledním místě v tabulce.