Okénko do Korfballeague – 11.kolo

Jedenácté kolo Korfballeague se hrálo opět ve všední den, tedy ve středu mezi hracími víkendy a týmy tak budou absolvovat v sedmi dnech tři náročné zápasy. Hitem kola pak byl označen souboj prvního se čtvrtým týmem tabulky, tedy souboj amsterodamských Blauw –Wit a PKC Papendrecht.

Blauw Wit - PKC 20:21

PKC vyhrálo důležité utkání na palubovce amsterodamského Blauw-Wit, když po vyrovnaném poločase 10:10 si ve druhé půli udržovalo stále malý náskok a domácí museli dotahovat, ale dokázali se dostat pouze na rozdíl jednoho koše, ale na vyrovnání již prostor neměli. PKC si tak na čele tabulky udrželo dvoubodový náskok před obhájcem titulu TOP.

Záznam utkání:

TOP - OVVO 25:21

Domácí favorizovaný tým vedl de facto od začátku utkání a v poločase svítil na ukazateli skóre stav 15:11 a i v průběhu poločasu druhého TOP kontroloval vývoj zápasu, když své vedení navýšil až na 22:15 a v závěru pouze dovolil hostům snížit na přijatelný rozdíl, ale o vítězi tohoto zápasu nebylo pochyb.

Dalto - LDODK 19:24

I v odvetě tohoto zápasu vyhrál hostující celek. Zatímco ve 2.kole vyhrálo Dalto na palubovce LDODK 24:26, tak v tomto zápase se karta obrátila a LDODK vyhrálo rozdílem pěti košů a připravilo si lepší výchozí pozici v případném boji o vyhnutí se baráži.

Fortuna - KVS 17:13

Nováček Korfballeague KVS stále čeká na svůj první bod. V zápase chudém na koše, kdy v prvním poločase padlo pouhých 12 košů a stav byl 7:5, neměli hosté příliš šancí na úspěch proti zkušeným domácím. Fortuna si ve druhé půli výsledek pohlídala a na vítězství jí stačilo pouhých 17 košů, což by v žádném jiném zápase tohoto kola bodový zisk neznamenalo.

DVO - KZ 27:24

DVO v této sezóně i podruhé porazilo KZ a dotáhlo se bodově na ně v tabulce a znovu se vrátilo do hry o play-off, o které se aktuálně reálně uchází šest týmů. Hostující KZ vedlo pouze v první polovině prvního poločasu do stavu 7:9 a v dalším průběhu utkání již kontrolovalo průběh zápasu domácí DVO, vedené svým kapitánem a excelentním střelcem Josem Roseboomem, který stihl dát 10 košů a stal se střelcem tohoto kola.