VKC Kolín v prvním zápase na Europa Shield přesvědčivě zvítězil

VKC Kolín – Marmara University Sport Club 21:9 (13:6)

První koš v zápase sice vstřelili v první minutě turečtí korfbalisté, ale hned z protiútoku srovnala střelou z pod koše Kateřina Motáková a kolínští vicemistři rychle přidali i další koše a v desáté minutě Tomáš Sládek zvyšoval již na 7:1. VKC Kolín následně s lehkostí navyšoval rozdíl skóre a ještě během prvního poločasu si vypracoval solidní náskok a do šaten odcházely oba týmy za příznivého stavu pro středočeský tým 13:6.

Kolínský hrající trenér Matěj Kubíček tak dal příležitost i hráčům z lavičky a do zápasu se postupně zapojilo i šest hráčů, kteří začali zápas na lavičce. VKC Kolín si tak bez větší ztráty sil připsal důležité výrazné vítězství a v tabulce základní skupiny mu patří průběžné první místo před německým KC Pegasus, který zdolal maďarský tým 1908 SZAC KSE až penaltou z poslední minuty 13:12, když ještě dvě minuty před koncem zápasu prohrával 10:12.

Koše za VKC: Schwarz 4, Sládek 3, Břízová 3, Kubíček M. 2, Čejková 2, Kubíček Š. 2, Motáková K. 2, Milichovský 1, Martínek 1, Hurdálková 1