Okénko do Korfballeague – 8.kolo

Osmé kolo Korfballeague bylo roztaženo do více dnů než je obvyklé z toho důvodu, že obhájce titulu TOP hrál o víkendu finálový turnaj Poháru mistrů, kde nakonec nepotkal zdaleka tak silné soupeře a přesvědčivě tento významný turnaj ovládl. Svůj duel proti DVO pak dohrával až ve středu, zatímco zbylá utkání se odehrála během dnů víkendových.

DVO – TOP 20:27

Domácí DVO hostilo aktuálního šampióna Poháru mistrů evropských zemí a aktuálně asi nejlepší tým planety TOP Sassenheim (na obrázku). Výtečnou formu úřadujícího mistra sice domácí prověřili více než belgický mistr ve finále Europa Cupu 2015, ale na bodový zisk pomýšlet nemohli. Nejlepším střelcem zápasu i celého osmého kola byl jednadvacetiletý Mick Snel, který si připsal úctyhodných deset košů.

LDODK - KZ 24:25

KZ si připsalo cenné a důležité vítězství, když do poslední minuty vyrovnané utkání rozhodla nejlepší střelkyně zápasu a kola Marjolin Kroon, která v tomto zápase zaznamenala devět košů, stejně jako kapitán KZ a nizozemské reprezentace Tim Bakker.

Blauw Wit – KVS 22:21

Hosté přijeli do Amsterdamu s touhou urvat první body do tabulky Korfballeague a neměli k tomu daleko. Několikrát se v zápase dostali do vedení (naposledy v 38. minutě 18:19) či drželi remízový stav 20:20 těsně před koncem utkání, ale závěr patřil zkušeným domácím, za které rozhodly závěrečnými koši dvě dívky Manon Wiegerink a Sophie Hansen a náskok 22:20 dokázali nešťastní hosté již jen zkorigovat a potřetí prohráli rozdílem jediného koše.

Dalto - OVVO 24:29

Hostující OVVO dokázalo zvítězit v Driebergen a připsalo si cenné dva bod, které budou jistě hrát velkou roli v záchranářských soubojích, do kterých se budou muset zapojit asi i domácí, kteří byli v minulých letech spíše zvyklí na boje o a v play-off. Aktuálně mají totiž pouhé čtyři body a nacházejí se na předposlední příčce tabulky.

Fortuna - PKC 19:26

Tým Fortuny Delft vstoupil do zápasu lépe a ujal se vedení 4:2, ale hosté rychle srovnali a do přestávky si vytvořili mírný náskok 9:12, který však domácí hned po změně stran srovnali na 12:12. Ve 36.minutě se domácí po proměněném volném hodu Tima Heemskerka dokonce dostali do vedení 15:14, ale bylo to jejich poslední vedení v zápase, který nakonec rozhodla závěrečná pasáž, v níž hosté šňůrou 7 košů odskočili z 18:19 na 18:26 a připsali si tak dva body, o které mají náskok před pronásledovateli na 3.-5. místě.