Okénko do Korfballeague – 6.kolo

Další kolo nejvyšší nizozemské soutěže přineslo další zápas s více než 60 koši, ale také nedohraný zápas Fortuna – DVO, který byl přerušen již ve třetí minutě (v čase 2:55) z důvodu vážného zranění kolene Ryanne Segaar. Podobný případ známe i z České korfbalové extraligy, kdy zápas VKC Kolín vs. TJ MS YMCA Znojmo byl přerušen a odložen z důvodu otevřené zlomeniny kotníku Hanky Simonidesové.

LDODK - PKC          23:17

Tým LDODK si vyšlápl na úřadujícího vicemistra z Papendrechtu a vítěze letošního Pohárů mistrů. Klíčem k vítězství byla hlavně obrana, když hostující hvězdné dámy Suzanne Struik a Mady Tims nevstřelily ani koš a celkově dámský souboj vyzněl velice překvapivě 8:4 ve prospěch domácích, stejně jako výsledek celého utkání.

Blauw Wit - KZ           32:31

Asi nejkvalitnější zápas šestého kola přinesl napínavou podívanou s celkem 63 koši. Tentokráte na bodový zisk nestačilo týmu KZ ani 31 nastřílených košů, což je rekord probíhající sezóny. V poločase vedli domácí 17:15 a těsné vedení se jim dařilo udržovat až do konce zápasu, i když hosté pod vedením kapitána Tima Bakkera, který jen za druhý poločas zaznamenal 6 košů, se velmi snažili dosáhnout na potřebné body. Oba cenné body v boji o play-off tak zůstaly v hlavním městě.

Fortuna  - DVO          0:1

Přerušeno a odloženo po odehraných necelých třech minutách (přesně v čase 2:55) z důvodu vážného zranění sedmadvacetileté domácí hráčky Ryanne Segaar (na obrázku).

KVS - OVVO              18:19

V záchranářském souboji týmů ze dna tabulky vyhrálo zkušenější OVVO a nováček KVS dál čeká na první bodový úspěch v Korfballeague. Pro KVS tak situace nevypadá vůbec dobře, neboť po odehrané třetině základní části mají na svém kontě nulu a od předposledního týmu je dělí propastné čtyři body, což za současné situace jeví jako nedosažitelná propast.

Dalto – TOP               22:32

TOP Sassenheim si, jako úřadují šampión, s chutí zastřílel i proti dalšímu soupeři a v Driebergenu nadělil desetikošovou porážku domácímu Daltu. V poločase to ještě s domácími nevypadalo tak zle, když prohrávali přijatelným rozdílem 13:15, ale na začátku druhého poločasu přestali stačit tempu úřadujících mistrů a za pět minut byl rozdíl šestikošový a za dalších deset již desetikošový a bylo rozhodnuto.