Brněnský turnaj v písku ovládl Prostějov

V sobotu 31.5., den před Dnem dětí, se sjely do Brna žákovské týmy Prostějova, Náchoda a Kolína, aby tento svátek společně oslavily. Byl pro ně připraven netradiční turnaj "Žáci v písku". Jak to vše dopadlo?

V loňském roce se tato akce neuskutečnila z důvodu špatného počasí. Stejné vyhlídky měl i letošní ročník, kdy se předpovědi pořád měnily a trenéři uvažovali, jestli se turnaje zúčastní. Nakonec účast odřeklo pouze Znojmo. Ostatní vyrazili směr Brno. Pískové dobrodružství mohlo začít.

Při příjezdu na místo turnaje všechny vítalo nejen sluníčko, ale i připravená hřiště, která netrpělivě čekala na tuhé boje nejmladších českých korfbalistů. V kategorii minižáků se představili domácí A a B tým, Prostějov. Mladší žáky zastupovalo opět Brno s Prostějovem, Náchod a Kolín.

Před prvním zápasem proběhlo poučení všech hráčů o pravidlech. Zejména házení písku po soupeři, zahrabávání se do písku během hry, stavění hradů a bábovek na polovině, kde se zrovna nehraje. Vše se ukázalo jako velmi důležité a některým se to muselo v průběhu turnaje ještě několikrát zopakovat. Všechna utkání odřídila velmi zkušená dvojice rozhodčích, Ondřej Fridrich a Peter Bušík.

Vše tedy bylo připraveno a za slunečního svitu se mohlo konečně začít! Souběžně s turnajem se na vedlejším hřišti konala soutěž v korfbalových dovednostech. I ta poznala na závěrečném vyhlášení své vítěze.

Jak tedy celý turnaj skončil?

Turnaj Žáci v písku - mladší žáci

Brno - Kolín 4:4

Prostějov - Náchod 16:2

Brno - Prostějov 2:14

Kolín - Náchod 7:1

Brno - Náchod 5:4

Kolín - Prostějov 5:13

Konečná tabulka - mladší žáci:

1. Prostějov

2. Kolín

3. Brno

4. Náchod

Turnaj Žáci v písku - minižáci

Brno "A" - Prostějov 2:8

Brno "B" - Prostějov 2:4

Brno "A" - Brno "B" 5:3

Brno "A" - Prostějov 3:8

Brno "B" - Prostějov 1:8

Brno "A" - Brno "B" 8:1

Konečná tabulka - minižáci:

1. Prostějov

2. Brno "A"

3. Brno "B"

A jak dopadla soutěž v korfbalových dovednostech?

Soutěž korfbalových dovedností - minižáci:

1. Lucie Borková (KK Brno)

2. Silvie Borková (KK Brno)

3. Eliška Kozumplíková (KK Brno)

1. Fanda Valenta (Prostějov)

2. Dominik Čarvaš (KK Brno)

3. Honza Nedbal (Prostějov)

Soutěž korfbalových dovedností - mladší žáci:

1. Adéla Maděrová (KK Brno)

2. Ludmila Paďourová (Náchod)

3. Barbora Krčová (Prostějov)

1. Marek Dlapa (KK Brno)

2. Johny Bartoš (Prostějov)

3. Kryštof Hasnedl (Kolín)

Doufám, že se všem turnaj "Žáci v písku" líbil a zase se někdy na podobné akci opět potkáme! Třeba za rok?

Fotky z turnaje