Česká republika vs. Belgie 4:6 (3:3)

Druhý soupeř, který nás čekal, byla Belgie. Nejtěžší soupeř ve skupině.

Do utkání jsme vkročili lehce zaskočeni zejména do útoku, čehož Belgičané využili. Po prohrávání 2:0 jsme se v útoku našli a dostali se na 2:2. Belgičané nám sice opět utekli po pár minutách o jeden koš, ale byli jsme schopni dotáhnout a do poločasové pauzy odcházet bez jakéhokoli bodového manka 3:3.

Nabuzeni na výhru jsme vešli i do druhého poločasu. Belgičané nám opět po chvilce odskočili o koš, ale dobře vypracovaným útokem a přesnou střelbou jsme se zase dostali na stav 4:4. V průběhu zbývajících minut utkání jsme si dokázali vytvořit dobré šance, ale důsledkem nepřesností v zakončení, chybějícího čárového rozhodčího a zvláštních rozhodnutí hlavního sudího nám po střele ze střední vzdálenosti a penaltě Belgičané znovu utekli. Tentokrát se nám už dvoubodový rozdíl nepodařilo stáhnout i přes veškerý zápal do hry.

A teď už jen porazit Brazílii ve 14:50!