Extraliga: První vítězný zápas Delfínů z Prievidzi

E023 SKK Dolphins Prievidza - SK RG Prostějov   18:17 (12:10)

V 8.kole extraligy privítali „delfíni“ ambiciózne družstvo Prostějova. V prvom vzájomnom meraní síl v tomto ročníku extraligy prehrali Prievidžania vysoko v Prostějove a tak chceli za každú cenu zaznamenať premiérové víťazstvo v tejto sezóne ako aj vrátiť svojmu súperovi túto prehru.

Do úvodu zápasu oveľa lepšie vstúpili domáci, keď sa precíznou obranou a hlavne presným zakončením dostali do vedenia 6:0! Za tohto stavu vzal hosťujúci tréner oddychový čas, ktorý domácich spomalil a hosťom sa začalo dariť pomaly znižovať hrozivý náskok.  V polovici prvého polčasu bol stav 7:4. Od tohto stavu padali koše na oboch stranách až do stavu 11:8. V posledných 3 minútach hostia dvomi košmi znížili na rozdiel jediného koša, avšak v poslednej minúte predsa domáci udržali aspoň dvojbodové vedenie a do šatní išli za stavu 12:10.

V druhom polčase sa začal od prvej minúty urputný boj o cenné víťazstvo. Domáci po strate veľkého náskoku mali problém v útočných kombináciách a rovnako hostia nemali svoj strelecký deň. Koše padali zriedka a hoci domáci opäť odskočili na 14:10, v polovici druhého polčasu sa začínalo od začiatku, keďže hostia vyrovnali na 14:14. Napriek tomu, že z dobre rozohraného zápasu sa stala dráma, domáci v závere udržiavali chladnú hlavu a vždy sa im podarilo skórovať ako prvým. Viedli 15:14, 16:15 aj 17:16, ale hostia vždy zareagovali rovnako a darilo sa im doťahovať sa na remízu. O výsledku nakoniec rozhodla chyba v obrane hostí, keď necelých 90 sekúnd pred koncom ušiel domáci hráč do dvojtaktu a v zúfalej snahe o blok zozadu rozhodca odpískal penaltu, ktorú domáca hráčka Gogová s chladnou hlavou premenila! Do konca mali ešte hostia dva útoky na vyrovnanie, ale ich strely nenašli svoj cieľ a tak sa Delfíni mohli po dlhých 435 dňoch radovať z druhej výhry Českej korfbalovej extralige a premiérovej v tejto sezóne.

Zaujímavosťou je, že rovnaký zápas sa v minulej sezóne v NIKÉ Aréne skončil rovnakým výsledkom, ale z víťazstva 18:17 sa tešili hráči Prostějova.