Okénko do Korfballegue - 11.kolo

KZ - OVVO  26:17

KZ vybojoval důležité další vítězství a přiblížil se na rozdíl jediného bodu čtvrtému místu, které zaručuje postup do play-off. Tým OVVO neměl proti loňskému semifinalistovi a předloňskému mistru téměř žádnou šanci, v poločase byl stav 14:7 a KZ si i nadále udržoval pohodlný náskok a dovedl zápas do vítězného konce. Ukazuje se, že pokud budou hvězdy KZ zdravé , může Koog Zaandijk promluvit výrazně do bojů o příčky nejvyšší. Zajímavý bude jistě zápas příštího kola, kdy KZ, po reprezentační přestávce, přivítá na své palubovce úřadujícího mistra PKC.

Fortuna - PKC 27:19

PKC, týden po finále Europa Cupu, poprvé prohrálo na hřišti třetí Fortuny v Delftu a přepustilo vedení v tabulce týmu TOP. Dva důležití strůjci vítězství v Evropském poháru – Mady Tims a Richard Kunst vyšli tentokráte naprázdno, a to byl jeden z hlavních důvodů první porážky v letošní Korfballeague. V prvním poločase se skóre přelévalo a do druhého poločasu vstupovali domácí s náskokem jediného koše 10:9 a postupně svůj náskok navyšovali. V polovině druhého poločasu již vedli rozdílem 6 košů a 4 minuty před koncem dokonce 25:16 a bylo jasné, že neporazitelnost PKC skončí.

LDODK - Dalto 21:23

Domácí, vedení střeleckým duem Zwartových (v tomto zápase zaznamenali spolu 16 košů) a hnaní zaplněnou halou (600 diváků), bojovali statečně o důležité body, ale ve vyrovnaném duelu byl nakonec úspěšnější a šťastnější tým Dalta. V poločase byl stav 12:12, ale ve druhé půli si Dalto vytvořilo výraznější náskok (14:20 ve 43.minutě a 17:22 v minutě předposlední). V závěrečné přestřelce již došlo pouze ke korekci stavu a Dalto si tak udrželo čtvrtou příčku, ale má za sebou hned trojici pronásledovatelů a adeptů na postup do play-off.

DVO - Blauw Wit 26:16

Domácí DVO opět potvrdilo, že se své hale v Bennekomu, před svými fanoušky, nerado rozdává body a v souboji o udržení šance na postup do play-off  výrazně přestřílelo modrobílé hosty z Amsterdamu. Obrovský rozdíl byl ve střelecké úspěšnosti obou týmů – zatímco hosté měly střeleckou úspěšnost desetiprocentní (a nejlepší střelec soutěže Gerald van Dijk dal pouze podprůměrné 4 koše), domácí se mohli pyšnit téměř třicetiprocentní úspěšností a zejména Jos Roseboom a Momo Stavenuiter excelovali a zaznamenali 10, resp.9 košů.

TOP - Nic.  30:20

V souboji týmů z opačných pólů tabulky se překvapení nekonalo a domácí si TOP si s přehledem udržel neporazitelnost a rozdílem třídy porazil beznadějně poslední Nic., který zůstává nadále bez bodu a jeho záchrana je již spíše snem než reálně možnou skutečností.