Okénko do Korfballeague – 9.kolo

Deváté kolo přineslo dlouho očekávaný souboj o čelo tabulky mezi neporaženými týmy PKC a TOP. A neporažení nakonec zůstávají oba týmy i nadále, neboť jejich vzájemný souboj skončil remízou. Po polovině základní části tak figurují na prvních dvou příčkách se čtyř, resp. pěti bodovým náskokem před třetí Fortunou Delft.

Fortuna - Dalto 25:21
V přímém souboji o třetí místo šlo o hodně a bylo to znát – úporné obrany (jednalo se o střelecky nejchudší zápas kola s 46 koši, průměr byl přes 53 košů na zápas!),  boj o každý metr palubovky a tvrdé souboje pod košem. Poločasová remíza 13:13 uklidnění nepřinesla a ve vysokém tempu a tvrdé hře se pokračovalo i po změně stran. Fortuna však s přibývajícími minutami získala mírný náskok a ten si udržela až do konce a slavila důležité vítězství a osamostatnění se na třetím místě tabulky.

LDODK – KZ  30:25
Domácí tým LDODK (na obrázku) zaskočil dokonale hostující hráče – během pár prvních minut doslova vlétl na své soupeře a před tisícovkou nadšených diváků vedl 7:0, ale v listině střelců byli zapsáni pouze dva ostrostřelci LDODK André a Erwin Zwartovi, kteří ničili defenzívu KZ. Po oddechovém čase KZ však k zásadní změně nedošlo, domácí navýšili svůj náskok již 8:0, než dokázali skórovat hosté. I tak domácí udrželi poločasový náskok osmikošový 16:8. A ani ve druhém poločase nedali domácí hostům žádnou šanci na obrat a zaslouženě zvítězili a připsali si cenný skalp nejúspěšnějšího týmu posledních pěti let.

DVO - Nic.  30:23
DVO na své palubovce často neprohrává a tak tomu bylo i v zápase s posledním týmem Korfballeague, i když první poločas tomu nenasvědčoval. DVO stále dotahovalo soupeřům náskok a v poločase svítilo na výsledkové tabuli pro domácí nepříliš lichotivé a zároveň překvapivě vyrovnané skóre 10:10. Do druhého poločasu však vykročili domácí mnohem lépe a za dalších deset minut skórovali desetkrát a vytvořili si tak rozhodující náskok. Povinné vítězství je v tabulce po půlce základní části udrželo na dohled play-off, dva body od 4.místa.

TOP - PKC  28:28
Šlágr kola, a dle vyjádření přítomných korfbalových odborníků, i jeden z nejlepších zápasů Korfballeague v její historii, nakonec vítěze neměl. PKC vedlo po většinu zápasu, do šaten odcházelo za vedení 15:18 a i ve druhém poločase si udržovalo čtyřkošový náskok (15-19, 16-20, 18-22, 19-23, 20-24, 21-25) a sedm minut před koncem ještě 23:26. Pak však přišel obrat a tým TOP se díky dvěma košům Micka Snela a Daniela Hermzena ujal vedení 27:26 a minutu před koncem ještě 28:27. V poslední minutě úspěšnou střelou rozhodl o dělbě bodů kapitán PKC Papendrecht Laurens Leeuwenhoek a zařadil se s 11 koši mezi nejlepší střelce celého kola. (Záznam utkání níže.)

Blauw Wit - OVVO 34:23
Domácí tým modrobílých vstoupil do zápasu přesvědčivě, po pár minutách vedl 4:0 a do poločasu lehce navyšoval svůj náskok až na 19:10. Obraz hry se nezměnil ani v poločase druhém a rozdíl narostl až na hrozivých 15 košů (31:16 ve 43.minutě). O zápase bylo rozhodnuto a oba trenéři dali možnost hráčům z lavičky okusit atmosféru Korfballeuage