Okénko do Korfballeague – 8.kolo

Poslední předvánoční kolo Korfballeague nepřineslo žádné překvapení, na čele stráví konec roku PKC, které neztratilo v dosavadním průběhu soutěže ani bod. V těsném závěsu pak zůstává tým TOP, který ztratil pouze jeden bod za remízu v sedmém kole proti KZ. Již nyní se můžeme těšit na jejich vzájemný souboj, který je programu hned na začátku nového roku, 11.1.2014 v 19,30 na hřišti TOP. Na chvostu tabulky zůstává beznadějně tým Nic., který nedokázal bodovat ještě ani jednou a jeho nejlepším výsledkem zůstává tříkošová prohra proti OVVO v kole sedmém.

PKC - DVO   29:18
Domácí tým PKC deklasoval hosty z Bennekomu rozdílem třídy. Nizozemští reprezentanti v domácích dresech Leeuwenhoek a Kunst nejen, že pokryli hostující ostrostřelce Rosebooma  a Stavenuitera, ale ještě je výrazně přestříleli (minisouboj těchto klíčových dvojic skončil 13:6, což bylo pro výsledek zápasu zásadní). V poločase vedli domácí 13:5 a výsledek si bez větších problémů pohlídali a oslavy nového roku stráví tak na čele tabulky.

Nic. - Blauw Wit 21:29
Domácí tým Nic. bojoval o své první body proti modrobílým z Amsterdamu bez valného úspěchu. V poločase prohrával 9:14, dokázal ještě snížit na 10:14 košem Svena Müllera (na obrázku), který vstřelil svůj pátý koš v Korfballeague, což se ještě žádnému jinému německému hráči nepovedlo, ale na změnu ve vývoji skóre to nestačilo. Blauw Wit totiž má se svém týmu Geralda van Dijka, který opět předvedl úchvatné střelecké představení a zaznamenal 9 košů a výrazně tak pomohl k vítězství Blauw Wit.

KZ – Fortuna  26:24
Šlágr kola pískal, po dlouhé přestávce způsobené zraněním, Henry van Meerten – nizozemský a mezinárodní špičkový rozhodčí, který pískal mimo jiné např. zápas o třetí místo na MS v Brně. Domácím se do sestavy vrátil Tim Bakker a šesti koši byl hned nejlepším střelcem KZ. Zápas se však pro domácí nevyvíjel nijak dobře, v poločase prohrávali 13:15 a ve 32.minutě ještě 16:19. Pak však přišel nevídaný obrat a domácí šesti koši v řadě během devíti minut otočili vývoj skóre na 22:19 a vedení už nepustili a v tabulce se na rozdíl tří bodů přiblížili ke čtvrtému místu.

OVVO - LDODK  16:16
Souboj týmů, které budou s největší pravděpodobností bojovat o záchranu v letošním ročníku Korfballeague, přinesl dělbu bodů a byl zároveň i nejchudším zápasem kola na počet košů. Jednalo se však o velmi důležitý a zajímavý zápas. Hostující tým vedl po většinu zápasu, v poločase o čtyři koše 8:12 a devět minut před koncem 11:15 a vypadalo to na vítězství LDODK. Domácí poté během pěti minut skórovali pětkrát a čtyři minuty před koncem se tak ulaji vedení 16:15. Poslední slovo však měl nejlepší střelec zápasu (7 košů) a druhý nejlepší střelec celé soutěže André Zwart, který povedenou střelou minutu před koncem zápasu vyrovnal na konečných 16:16.

Dalto – TOP  28:30
Tým TOP dominoval začátku utkání a v poločase odcházel do kabin s pohodlným náskokem osmi košů za stavu 10:18. Po pár minutách druhé půle náskok narostl až na rozdíl deseti košů a za stavu 13:23 to vypadalo na debakl domácích, ještě deset minut před koncem si hosté drželi výrazný náskok 20:28. V následujících osmi minutách skórovali domácí osmkrát (Bart Nieuwenweg dal v této periodě 4 koše) a hosté pouze jednou a dvě minuty před koncem se schylovalo k dramatickému závěru 28:29. Naděje domácím však v poslední minutě definitivně zhatil svým šestým košem v zápase Mick Snel, který uzavřel skóre – 28:30.