4.kolo ligy mladších žáků

V uplynulých dvou víkendech se odehrálo poslední letošní kolo ligy mladších žáků. Jednotlivá kola hostila Kutná Hora a Brno.

Kutná Hora

Kutnohorský B-tým hostil Šenov, Kolín a Brno KK. Turnaj se vydařil Šenovu, který vykutal maximální počet bodů a příděl košů svým soupeřům navyšoval každý zápas o tři koše.

Kutná Hora, SK AFK Respo B - Kolín, VKC - 3:4 (1:1)

Vyrovnaný zápas až do konce, hosté byli přeci jen o něco lepší.

Kolín, VKC - Brno, KK - 6:0 (4:0)

Kolínští povzbuzeni předchozí výhrou rozhodli zápas dobrou obranou a přesnou střelbou v prvním poločase.

Kutná Hora, SK AFK Respo B - Brno, KK - 11:5 (6:3)

Zřejmě nejhezčí zápas dne se spoustou košů na obou stranách, rozhodla přeci jen přesnější střelba domácích.

Kolín, VKC - Šenov, KC – ZŠ - 1:7 (0:4)

Od začátku bylo jasné, kdo bude v zápase dominovat a Šenov si s chutí zastřílel.

Šenov, KC – ZŠ - Brno, KK - 10:1 (5:1)

Šenov nedal svému soupeři šanci a lehce zvítězil.

Kutná Hora, SK AFK Respo B - Šenov, KC – ZŠ - 1:13 (1:7)

Také toto utkání zvládli Severomoravané na výbornou.

Brno

Brno Nový Lískovec hostilo České Budějovice, Prostějov a Kutnou Horu A. Hrál se pěkný korfbal, vždyť všichni účastníci jsou v průběžné tabulce v první pětce. Turnaj se vydařil zatím suverénnímu Prostějovu.

SK AFK Respo Kutná Hora A – KK Nový Lískovec Brno 13:4 (7:2)

Pěkné utkání hned na úvod, které hosté rozhodli povedeným začátkem.

SK RG Prostějov – SK AFK Respo Kutná Hora A 8:5 (3:2)

Dlouho vyrovnané utkání zlomil Prostějov až čtyřmi koši v řadě ve druhém poločase.

SK RG Prostějov – KCC Sokol České Budějovice 11:2 (6:1)

Prostějov hrál ve velké pohodě, Budějky se prosazovaly jen z penalt.

KCC Sokol České Budějovice – SK AFK Respo Kutná Hora A 4:10 (1:5)

Pohledné utkání rozhodl první poločas, kdy Kutná Hora dobře bránila.

KCC Sokol České Budějovice – KK Nový Lískovec Brno 6:5 (4:3)

Nejzajímavější utkání celého dne. Jihočeši si v prvním poločase vybudovali jednokošový náskok, který udrželi až do konce.

KK Nový Lískovec Brno – SK RG Prostějov 4:6 (2:3)

Domácí se snažili získat nějaký bod alespoň v posledním zápase a sehráli s Prostějovem vyrovnané utkání. Na body jim to však nestačilo.

Pohled na tabulku naznačuje, že zajímavé boje budou zejména v jižní skupině. Zatímco o prvních dvou týmech severní skupiny je rozhodnuto – Šenov a Kutná Hora, které si to v posledním kole rozdají o první místo v Kolíně, v jižní skupině je situace zamotanější. O právo pořádat semifinálové kolo doma si to na dálku rozdají České Budějovice a Brno NL. Papírově jednodušší to budou mít Budějky, které čekají v Prostějově ještě týmy Kutné Hory-B a Brna KK. Nový Lískovec se v Kolíně utká ještě s Kutnou Horou A a Šenovem.

Průběžné tabulce střelců vévodí hráči Kutné Hory:

1. Lůca Šuhajová (KH) - 31
  2. Kuba Šťastný (KH) – 24
  3. Adam Leznar (BR-NL) – 22
  4. Vojta Ošťádal (PV) – 20
  5. Lucka Součková (ČB) – 18

Co se týká vstřelených košů, tak nejvíce jich dala Kutná Hora A - 117, nejméně jich obdržely týmy Šenova a Prostějova - 32. Na druhém konci je Kutná Hora B, která dostala 97 košů a nejméně jich pak vstřelilo Brno KK – pouhých 23.