1.kolo ligy starších žáků v Kutné Hoře

Dne 19.10. se v Kutné Hoře odehrály 3 zápasy prvního kola starších žáků. Své zápasy zde odehráli kromě domácích ještě Znojmo a Brno, Nový Lískovec.

Kutná Hora – Brno NL 6:8 (5:4)

Hned první utkání dne bylo také nejzajímavější. Po chvilce oťukávání šla do dvoukošového vedení Kutná Hora. Brno snížilo z penalty, hned minutu na to byl stav opět o dva koše příznivější pro domácí tým. Brnu se podařilo po střelách z delších vzdáleností vyrovnat. Do přestávky padaly koše střídavě na obou stranách, spokojenější odcházel domácí tým. Po přestávce zajímavý a oboustranně bojovný zápas pokračoval, brněnští však začali utíkat na donášky a čtyřmi koši v řadě utkání rozhodli.

Koše: Mensová A., Mensová M., Paďouk 3, Jukl – Drábková D. 2, Drábková A. 2, Cupáková, Butora, Leznar, Pokorný

Znojmo – Brno NL 3:25 (1:14)

Znojmo přijelo s omlazeným týmem, v podstatě tato sestava vybojovala v loňské sezóně titul v mladších žácích. Rozjeté Brno sázelo svému soupeři jeden koš za druhým a ani po přestávce přes mnohá střídání na obou stranách se obraz hry nezměnil.

Koše: Hrbačková, Mouchová, Toufarová – Drábková D. 4, Drábková A. 2, Cupáková 7, Pejřilová 3, Butora, Leznar, Pospíšil, Pokorný

Kutná Hora – Znojmo 25:5 (12:2)

Utkání mělo podobný vývoj jako to předchozí a i když Znojmo předvedlo lepší výkon než proti Brnu, skóre bylo podobné.

Koše: Mensová A. 3, Mensová M., Němcová K., Šuhajová 2, Paďouk 8, Luňák F., Jukl 8, Němcová T. – Toufar 2, Vejtasová, Mouchová, Menoušek

V dalším kole 2.11. jede Znojmo do Č. Budějovic, Brno NL do Prostějova a Kutná Hora do Šenova.